Národní kolo sportovních her 2024, Nymburk 3.- 4. 6. 2024

Ve dnech 3.- 4. 6. 2024 za účasti celkem pěti regionů (Praha, Bohumín, Olomouc, Liberec a Homole (kam spadá DD Nová Ves u Chotěboře) proběhlo Národní kolo sportovních her dětí DD. Závodu se mohly zúčastnit děti od ročníku 2006 a mladší. Za náš kraj pod DDÚ Homole reprezentovaly pouze děti našeho zařízení, které byly ve věku 9 – 15 let.

První den probíhal turnaj chlapců v malé kopané (5+1, 2x 10 minut). Zde se naše družstvo umístilo na 3. místě. Turnaj ve vybíjené děvčat se nám nepodařilo sestavit, ve večerních hodinách proběhl turnaj ve stolním tenise, kde se nám dva chlapci umístili na 7. a 8. místě. Druhý den se nesl ve stylu atletiky. Bohužel náš region Homole byl zastoupen pouze několika dětmi celkem (11) a jak jsem již uvedl pouze z našeho dětského domova a tedy nebylo možné oproti jiným regionům obsadit děti do většiny lehkoatletických disciplín. V závodech 100 m dívek se jedno děvče (roč. 2013) probojovalo do finále a obsadilo 5. místo, druhé děvče (roč. 2012) skončilo 7. Chlapci vybojovali také 5. a 7. místo. V další disciplíně a to skoku dalekém dívek se nám podařilo obsadit 5. a 6. místo, Štafeta dívek a chlapců 4 x 100m dopadla stejně, s umístěním na 3. místech. V běžeckém závodě dívek na 800 m vybojovala dvě děvčata 5. a 6. místo a v běhu chlapců na 1500 m náš chlapec vybojoval 3. místo a další 5. místo.

Po sečtení celkových bodů pro regiony bylo konečné pořadí následující: 1. Bohumín 168 bodů, 2. Praha 163 bodů, 3. Homole 40 bodů, 4. Olomouc 36 bodů a 5. Liberec 11 bodů.

Závěrem se dá hodnotit vzhledem k věkovému rozdílu soutěžících dětí (nemožnosti obsadit více dětí do jednotlivých disciplín) reprezentace prakticky celého našeho kraje, jako velmi úspěšná a za toto patří poděkování nejen soutěžícím dětem za jejich výkony, nasazení, bojovnost a chování, ale i pracovníkům DD Nová Ves u Chotěboře za jejich práci a připravenost dětí.