Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Toulavé boty.

Protože se blíží prázdniny , doba  léta a s ním spojených výletů a cestování tak jsme se rozhodli, že ani my nezůstaneme sedět doma  a vyrazíme na výlet po okolí. Ani jsme dlouho nemuseli přemýšlet kam to vlastně půjdeme a zvolili jsme překrásné údolí Doubravy. Sbalili jsme do batůžků svačinku, pití a vyrazili. Jako výchozí bod jsme pro naší toulavou výpravu zvolili Bílek u Chotěboře. Byl překrásný den plný slunce které nám zatím svítilo přímo nad hlavami. To se ale mělo brzo změnit. Stačilo ujít pár desítek metrů a vstoupili jsme do údolí stínů a bizarních skalních scenérií.  I když slunce někde tam nad námi nepřetržitě svítilo nám bylo jasné, že se s ním chvíli nepotkáme. Vůně lesních porostů,mechu a skal nás doslova pohltila do svého lůna a nám se naskytly ty nejkrásnější pohledy na tato kouzelná místa, kde se v lidské fantazii mohou odehrávat příběhy ,,Lovců mamutů'', a i jiných báječných příběhů plných romantiky a dobrodružství.

    Po celou cestu nás provázel ptačí zpěv a místy se hlasitě připomínala tekoucí nespoutaná řeka Doubrava. Cesta ubíhala aniž jsme si stačili všimnout , že se pomalu blíží její konec. A protože jsme se namlsali nepřítomností civilizace, rozhodli jsme se pokračovat pěšky dál z Chotěboře až do Nové Vsi , kolem Vobolecké skály . Vrátili jsme se ve zdraví a i když trochu unavení plánujeme další výlet. A kam to bude? O tom zase někdy příště.

   

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422