Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

 

Návštěva ZOO Jihlava

 

V sobotu 30. kvvětna se děti z Dětského Domova a Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc (ZDVOP) vydaly na výlet do zologické zahrady v Jihlavě. Tento výlet se mohl uskutečnit díky Kraji Vysočina, který dětem věnoval vstupenky.

 

Děti plni očekávání nemohly ani dospat. V devět hodin pro nás přijel autobus, který všechny odvezl do Jihlavy. Po nezbytných organizačních připomínkách nám již nic nebránilo vydat se poznat obyvatele ZOO. Hned u vchodu byla dlouhá zastávka u pavilonu opic a žiraf. Menší děti zaujalo dětské hřiště, kde byla loď a v ní mnoho skrýší a skluzavek.

 

Další zastávka patřila ukázce dravců. Probíhal při ni výklad a tak se děti mohly o nich dozvědět spoustu zajímavostí. Nejen pro děti byla zajímavá zkušennost a zvláštní pocit, když jim těsně nad hlavami přelétal třeba orel mořský.

 

Přibližně uprostřed zahrady následovala nezbytná přestávka na občerstvení. Nesměla také chybět tolik oblíbená zmrzlina.

 

V druhé polovině prohlídky sklidili největší zájem šelmy, vodní ptáci a to najvíce planeńáci spolu se svými mladými, kteří jim vykukovali zpod křídel nebo se snažili postavit na své dlouhé a nemotorné nožky.

 

Celou prohlídku jsme zakončili na dětském hřišti, kde si na své přišly i větší děti. V jejich obležení byl tolik oblíbený tobogán. K naší smůle nás ze ZOO vyhnal blížící se déšť. I když jsme museli kvůli počasí naši návštěvu zkrátit , všichni si přišli na své. Domů se děti vracely plni dojmů i nových poznatků, ale také příjemně unavené.

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422