Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Zámeček

1.ročník trojboje v DD Nová Ves u Chotěboře

27.9.2010 - proběhl v našem domově 1.ročník trojboje, ve kterém spolu soutěžily družstva ze tří dětských domovů: z DD Horních Počernic, z DD Senožaty a z našeho DD. O prvenství jsme spolu zápolily v těchto disciplínách - vybíjené, cyklo-znalostech, zručnosti při opravě kola a ve vaření . Ve finále se celou budovou našeho domova linula vůně připravovaných pokrmů. Odborná porota pečlivě chutnala a hodnotila připravené vaječné omelety s oblohou, bramboráky a zapečené chleby. Průběžně hodnotila i zručnost jednotlivců a spolupráci v jednotlivých týmech. Trojboj jsme si to moc užili a zažili jsme spoustu legrace. Při vaření jsme si také pouštěli muziku a když jsme čekali na konečné výsledky provedli jsme nové kamarády v naším dětským domovem. Potěšilo nás, že se jim u nás líbilo. Musím říci, že nám s nimi taky. A jaký byl konečný výsledek? 3.místo - DD Senožaty, 2.místo - DD Horní Počernice, 1.místo - DD Nová Ves u Chotěboře. Každé družstvo získalo - diplom, pohár, poukaz na odběr sportovního zboží a služeb v hodnotě 1000 Kč a drobné odměny. Vítězné družstvo získalo navíc putovní pohár paní ředitelky DD Nová Ves u Chotěboře. Všichni zúčastnění si trojboj užili a už se těší na 2.ročník, kde chtějí zabojovat, aby putovní pohár získali pro svůj dětský domov. Jen nás mrzelo, že se mnoho dětských domovů, přestože jsme je zvali, nepřihlásili . No co se dá dělat, začátky jsou vždy těžké, ale zvládli jsme to . Tímto vás srdečně zveme na další ročník trojboje, datum konání ještě včas upřesníme. Děkujeme všem účastníkům , že neváhali a přijeli na netradiční "Trojboj". Velké poděkování patří hlavnímu sponzorovi - panu Janu Srbovi,který věnoval 3 poukazy , každý v hodnotě 1.000 Kč na odběr zboží a služeb z nabídky JS Agency.

Návštěva paní Livie Klausové v našem DD

I náš DD navštívila vzácná návštěva - paní Livie Klausová, manželka prezidenta ČR.

Pro děti i zaměstnance to byl nevšední, ale příjemný zážitek. Před návštěvou paní Livie Klausové jsme běžně poklidili, jako před každou jinou návštěvou. Takže tak normálně, vůbec jsme se z toho nestresovali, byl to úklid jako každý víkend. Děti měly připravené dárky a kytičky, které paní Klausové předaly. V domově s námi paní Klausová strávila zhruba tři hodiny, seznámila nejen s chodem celého zařízení, s dětmi i pracovníky, ptala se nás na naše zájmy a ale nejvíce ji zajímalo fungování projektu „Startovné do života". Tímto projektem Nadační fond Livie a Václava Klausových podporuje děti z dětských domovů k lepším výsledkům ve škole, aktivnímu využívání volného času. Projekt motivuje dospívající, aby dokončili studium na středních školách a učilištích, k získání alespoň výučního listu. Za odměnu je dětem vyplácen na účet 2x ročně finanční motivační bonus. Naspořená finanční hotovost jim v 18 letech pomůže při vstupu do samostatného života. např. si koupí základní vybavení do domácnosti nebo si zaplatí první měsíční nájemné. Potěšilo ji, že i naše děti jsou zapojeny do tohoto projektu.

Na mě paní Lívie Klausová zapůsobila velice příjemným dojmem, povídali jsme si sní a provedli naším DD. Moc se jí u nás líbilo, přinesla nám do každé rodinné skupiny sadu hrníčku a udělala nám tím velkou radost. Potěšilo nás, že se paní Klausové líbil náš program přípravy dětí na samostatný život po odchodu z DD. A mockrát jí děkujeme za návštěvu, kterou moc jsme si s ní užili.

Nikolas Lakatoš, DD Nová Ves u Chotěboře

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422