Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Napsali o nás - lidovky.cz 6.6.2011

Napsali o nás - lidovky.cz 6.6.2011

Dětský domov leží na úpatí Železných hor, 5 kilometrů od Chotěboře v okrese Havlíčkův Brod. Nachází se v bývalém zámečku. Jeho chloubou je rozlehlý park, který slouží k odpočinku a zábavě dětí.

Zámeček se skládá ze čtyř apartmánů. V každém bydlí 8 princezen nebo princů. O každou skupinku se starají dvě královny a jeden král.

Ti všichni se snaží, aby děti ze zámku odešly připravené na život a uměly se o sebe postarat. Letos jejich království slaví 60. let od svého vzniku.

Děti odpovídají

LN: Jak si představuješ svoji budoucnost? Jaké profesi by ses rád věnoval a proč?

Nikolas (17): "Studuji obor kuchař - číšník druhým rokem a chtěl bych v tom rád pokračovat. V budoucnu bych chtěl si otevřít svojí restauraci v Praze."

Jakub (17): "Chci se věnovat opravářským pracím."

Klára (16): "Studuji na cukráře v Čáslavi prvním rokem. Až vystuduji, chci si otevřít svoji cukrárnu."

Zdenda (11): "Chtěl bych být elektrikářem, protože už umím vyměnit svíčku u stromečku a umím pracovat s konektorem."

Nikolka (6): "Chtěla být paní učitelkou."

Andrej (8): "Chtěl bych být policistou. Až vyrostu, chtěl bych poznat, jaká je jeho práce. Nebo bych chtěl být zedník, protože bych stavěl domy. Kominík by mě taky bavil, nebojím se výšek."

Miroslav (11): "Chci být pokrývač střech jako můj táta. Je to dobrá práce a výšek se nebojím. Taky by mě bavilo být hasičem nebo třeba opravářem počítačů."

Kristýna (11): "Chtěla bych být cukrářkou."

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422