Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Mikuláš s andělem a čerty potěšil obyvatele dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře.

Autor: Pavel Kalina

HlinskoSobotní večer byl v Dětském domově v Nové Vsi u Chotěboře ve znamení Mikulášské nadílky.

 

S touto myšlenkou přišla před několika lety Hana Netolická. Z počátku dala dohromady několik maminek a tatínků z Hlinecka, kteří byli ochotni udělat dětem jak na Mikuláše, tak i naVánoce v dětském domově radost. V této charitativní akcí nechtěla vystupovat pod svým jménem a společně s ostatními se dohodli na názvu „Maminky z Hlinecka". Do tohoto týmu se postupně zapojilo více maminek, tatínků a firem, kterým není lhostejný život dětí v dětských domovech bez rodičovské lásky.

Letos se této akce zúčastnilo více jak třicet dětí. Mikuláš zval k sobě každé dítě, z knihy hříchů přečetl zda zlobilo a nebo bylo hodné. Po příchodu k Mikulášovi a nezbedným čertům muselo předvést, co se naučilo ve škole. Někdo zazpíval, přednesl básničku a nebo zatancoval. Poté dostal malý balíček s pečenými perníčky od Ivety Vackové z Kameniček, dále ovoce a sladkosti. U některých dětí padaly slzy a hodně se bály, ale na jejich tvářích byla nakonec vidět radost, rozzářená kukadla a úsměv. Byl tu vidět krásný vztah dětí k „tetám" - „Maminkám z Hlinecka".

Přináší nám to radost, když na tvářích dětí vidíme úsměv. Do dětského domova, který je pro nás nejbližší právě v Nové Vsi u Chotěboře, již nejezdíme jako osoby, které přináší jen dárky. Je zde za tu dobu vytvořen vztah, který přerůstá v lásku s nechává tu i srdíčko. Do společenské a kulturní akce jsem zapojila i firmy, kde společně různými formami podpory dáme dětem věci, které třeba potřebují pro život, když opouští dětský domov. Z mnoha společenských a kulturních akci jsme například připravili besedu s Martinou Sáblíkovou, pořádáme za přispění sponzorů i jednotlivců mnoho dalších kulturních zážitků", uvedla organizátorka Hana Netolická.

Pavel Kalina

Autor: Redakce

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422