Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Děti dokázaly, že se práce nebojí. Pomáhaly ze všech sil

Nová Ves u Chotěboře – Pohodové odpoledne plné zábavy, ale i ponaučení prožily stovky dětí, které většinou v doprovodu svých rodičů nebo prarodičů zavítaly v sobotu do parku Dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře.

30.5.2016
SDÍLEJ:
 

Děti se v parku Dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře setkaly například i s kořenářkami. Jejich úkolem bylo poznat, jak která bylinka voní.Autor: Deník/Jaromír Kulhánek

„Oslavy nadcházejícího Dne dětí jsme tentokrát koncipovali jako setkání dětí s obvyklými řemesly a řemeslníky. Na jeho přípravě se podíleli nejen všichni zaměstnanci, své povinnosti měly i naše starší děti, které aktivně pomáhaly na jednotlivých stanovištích," uvedla ředitelka domova Etela Coufalová.

Děti procházely parkem domova, kde na ně čekali se svými úkoly jednotliví řemeslníci. Kominíci například potřebovali jejich pomoc s čištěním komína, pradlenky hledaly v neckách utopené kolíčky, pekaři vyzvali děti k válení těsta, zahradníkům děti pomáhaly vyhánět krtka, rybáři jim pro změnu nabídli udice k lovu ryb, dřevaři jim půjčili pilku k řezání dřeva a tak podobně. „Za každou dobře odvedenou práci byly děti samozřejmě hned odměněny, a pokud prošly všemi dvanácti stanovišti, čekala na ně další odměna. Nutno podotknout, že děti byly šikovné a s řemesly se praly nejlépe, jak uměly," usmála se Coufalová.

V parku dětského domova se ale dobře nebavily jen děti z Nové Vsi a okolí. Stačilo si prohlédnout registrační značky mnohých aut zaparkovaných po vesnici a bylo jasné, že za řemesly přivezli své děti i rodiče z Pardubického či Středočeského kraje.

„Přijeli jsme z Hlinska a Jakubovi se tady velice líbilo," řekli například manželé Satrapovi. „Nejsme tady poprvé, byli jsme zde i předloni, to se děti potkávaly v parku s pohádkovými postavami. I letos bude mít Jakub na co vzpomínat," pochválila dětský den v Nové Vsi jehomaminka Martina.

 

Autor: Jaromír Kulhánek
Zdroj: http://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/deti-dokazaly-ze-se-prace-neboji-pomahaly-ze-vsech-sil-20160530.html

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422