Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Pohádka "Život na zámku"

Náš zámeček se nachází v dědině Nová Ves u Chotěboře nedaleko Havlíčkova Brodu. Na našem zámku je hodně princezen a princů. Je pravda, že těch královen a králů je více než dva, ale oni se o kralování společně dělí a celkem obstojně. Nejvyšší královnou je teta Etela, která trpělivě snáší rozmary všech princátek.

Kolem našeho zámku je veliký sedmihektarový park, který společně obhospodařujeme - šlapeme po trávníku, lezeme na stromy, trháme pečlivě vypěstované kytky, staráme se o to, aby stromy nebyly moc zatíženy plody. Máme tam mnoho zvěře, která je občas naším vzorem, například veverky, zajíci, sovy, vejři, hejkali, netopýři, kanci a obtížný hmyz. K našim špičkovým sportovním výkonům nám dobře slouží hřiště a prolézačky.

Naše dvorní kuchařky se starají o naše plné a spokojené žaludky, za což jsme jim udělili řád zlaté vařečky.

Náš zámeček se skládá ze tří apartmánů. V každém apartmá bydlí 13 princátek se třemi královnami. Každé apartmá má 2 královské ložnice, přijímací sál, kuchyňku a studovnu. Také nesmí postrádat koupelnu a královské záchodky.

Naše hlavní královna sídlí ve své pracovní komnatě, nemá ale moc soukromí, protože řeší problémy všech princátek, která si za ní chodí pro radu. Především se ale stará o řádný chod a spokojený život v našem království.

Vlastníme 2 kočáry, které povětšině kočíruje král Václav II. První kočár je Škoda Felicie Kombi, která je tažena 62 koňmi podle naší nálady. Druhý trochu prostornější kočár je Peugeot Boxer, který je tažen 106 koňmi.

Starší princátka jdou do světa za vzděláním a přes týden opouští naše království. Dopravují se většími novodobými kočáry, které se nazývají autobusy.

Nedávno jsme oslavili 45. výročí vzniku našeho království. Sešlo se tam mnoho baronů, knížat a lordů. Naše princátka si připravila krátký královský program, kde ukázala své umění a vědomosti, např. hra na loutnu (kytaru) a ukázali zde královské tance.

Královská rodina přijímá rodinné návštěvy každý první víkend v měsíci. Kdybyste chtěli navštívit naše království, museli byste jet přes královskou přehradu Seč, sedmery vrcholky Železných hor, přes říčku Doubravku a malé předzámecké městečko Chotěboř.

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422