Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Do dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře přijel za dětmi v sobotu 21.4.2012 Mgr.Jiří Novotný, ředitel Městské policie Chotěboř a jeho kolegyně Petra Šotkovská s vlkodavem Broučkem.

První část besedy na téma protiprávní jednání, porušování zákona a jaké jsou postihy, zaujala zejména starší děti a mládež. V druhé části besedy se seznámily se zásadami chování ke psům s doprovodem i volně pobíhajícím. Jak se chránit před pokousáním psem, děti byly upozorněny na nebezpečí vztekliny. Následovala soutěž čtyř družstev, při které děti odpovídaly na otázky, související s tématy, které zazněly při besedě. Výhodu  měl ten, kdo si v průběhu besedy psal poznámky. Všichni soutěžící byli za své správné odpovědi odměněni, děti si rozdělily hrníčky, klíčenky, kapsičky na mobil a na doklady. Nejmladší děti zaujal zejména pes Brouček, který v nich vzbuzoval respekt svojí velikostí, ale přesto si ho rády pohladily a podrbaly. Vlkodav Brouček se s nimi hned skamarádil, děti ho provedli celý domovem a na rozloučenou mu věnovaly tenisový míček, který je jeho oblíbenou hračkou. Děkujeme za zajímavé a příjemně prožité dopoledne.

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422