Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Začal další ročník DD cupu ČR pro rok 2018.

 

Skoro na stejný den, jako v roce 2017 a to 24.3.2017 začal další ročník DDCUPU – (soutěže o nejvšestrannější dětský domov v ČR) a to prvním dílem turnaje ve stolním tenise. Do Prahy v Bráníku se sjelo celkem 24 dětských domovů ze všech koutů republiky. Ve velmi dobře připravené sportovní hale Hamr sport, kde turnaj probíhal bylo připraveno celkem 12 hracích stolů. Po nezbytné registraci, rozlosování domovů do skupin a zahájení začalo sportovní klání, kde naši borci ve složení Anna H, Dagmar N, Vít M a Tomáš S nastoupili v základní skupině v prvním zápase proti DD Tachov, který porazili 4:0, ve druhém zápase zvládli přehrát DD Mašťov stejným rozdílem. Prvním místě ve skupině si zajistili přímý postup mezi nejlepších 16 dětských domovů. Zde přidělil los našim borcům DD Kašperské Hory, kde naši borci nezaváhali a slavili jasnou výhru 4:0. Tímto výsledkem bylo zajištěno čtvrtfinále, kde dále pokračoval turnaj opět systémem KO. Další rozlosování bylo pro náš DD velmi nemilosrdné, kde nám přisoudil DD Ostrava Vizina (jedná se o domov, který po několik let hraje finále tohoto turnaje a děti reprezentují na mezinárodních hrách) i tak se jednalo o velmi vyrovnaný souboj, kde náš domov podlehl po velmi vyrovnaných setech celkově 1:4, tím zbýval boj o 5-8 místo v turnaji. I když se projevilo zklamání, tak naši borci tzv. nehodili flintu do žita, zkoncentrovali se na dalšího soupeře a to DD Klánovice, který porazili 4:2. Posledním zápasem o 5. místo v turnaji bylo klání s DD Karviná, který naši borci zvládli s přehledem a slavili vítězství 4:0.

Při konečném vyhlašování náš dětský domov obsadil 5. místo, ale dalším úspěchem bylo vyhlášení Vítka v kategorii mladších chlapců, jako nejlepšího hráče turnaje, který neprohrál ani jediný zápas. Závěrem lze hodnotit akci, jako velmi úspěšnou, děti nejen že odvedly velmi dobré výkony, ale jejich chování se neslo v duchu fér-pley, užily si i jiných kamarádů z různých dětských domovů, navázaly nová přátelství a také bylo i něco dobrého do žaludku.

Z prvního místa se radoval DD Ostrava-Vizina, před DD Dlažkovice, třetím DD Čeladná a čtvrtým DD Ústí nad Labem -Severní Terasa.

 

 

Šereda Jaroslav

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422