Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Včelná 

V dětských domovech v naší republice vyrůstají velmi talentované děti, což dokazuje každoročně se zvyšující úroveň kulturních soutěží pořádaných v rámci těchto zařízení. Ne jinak tomu bylo i v sobotu 14. dubna, kdy se do vesničky Včelná u Českých Budějovic sjelo na kulturní přehlídku jihočeského regionu celkem 57 soutěžících, aby předvedli své umění ve čtyřech oborech – literárně dramatickém, muzikálovém, hudebním a tanečním.

            Desetičlenná odborná porota měla letos opravdu nelehký úkol, výkony všech zpěváků, tanečníků a recitátorů byly velmi vyrovnané, o medailích rozhodovaly pouhé body a několikrát museli porotci následně hlasovat o shodném výsledku.

Dětský domov v Nové vsi u Chotěboře, vyslal početnou výpravu, svá želízka v ohni jsme měli ve všech kategoriích a zúčastněné děti předvedly krásná vystoupení, kterými důstojně reprezentovaly náš domov. Ostatní děti a vychovatelé je přijeli podpořit a pomáhali vytvořit tu pravou soutěžní atmosféru.

Třikrát se na pódiu objevila naše taneční skupina No comment, která s trenéry Ondrou Haškem a Kristinou Matějovou secvičila působivá představení s propracovanou choreografií a efektními kostýmy. Přestože medaile tentokrát nezacinkaly, děvčata mohou být na své povedené výkony právem pyšná.

V hudebním oboru se s obrovskou konkurencí potýkali i naši zpěváci Johanka, Lenka a Kristián, který se svou písní a hrou na kytaru vybojoval krásné třetí místo. Další velký úspěch slavil Kristián recitací, působivým přednesem okouzlil celou porotu a po zásluze k němu putoval pohár za druhé místo.

Všechny děti odvedly obrovský kus práce, některé zažily poprvé trému, ale i bouřlivý potlesk publika. Velký dík patří organizátorům celé akce a všem, kteří pomáhají dětem budovat zdravé sebevědomí a rozvíjet jejich nadání. Pevně doufáme, že naše výkony oslovily porotu natolik, že budeme opět pozváni na celostátní přehlídku Nejmilejšího koncertu v Brně.

 

 

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422