Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Florbalový turnaj dětských domovů v Náměšti nad Oslavou.

 

Za krásného slunečného dne 7.4. letošního roku proběhl za účasti celkem 7 dětských domovů florbalový turnaj v Náměšti nad Oslavou. Děti našeho dětského domova v ranních hodinách odjely do místa konání s nadšením, ale i velkou obavou, vzhledem k tomu, že v minulých letech se nám podařilo tento turnaj vyhrát a to hned dvakrát za sebou v letech 2016, 2017. Pouze dva chlapci zažili minulá vítězství. Vzhledem k nastaveným pravidlům, kdy mohou hrát pouze děti, které chodí na základní školy a systém hry každého s každým po dobu 2x5 minut, v počtu hráčů 3+1, byla naše situace velmi složitá, protože většinu týmu tvořila děvčata, která florbal před tímto nikdy nehrála. Po příjezdu na místo konání a předešlé nezbytné přípravě byla sestavena základní řada.

Kolem 09.30. hod. Začal turnaj i pro naše družstvo, které hned v prvním zápase zdolalo DD Hrotovice 5:1, Dalším soupeřem byl DD Senožaty, který podlehl našemu družstvu 5:0, další zápas byl s velkou obavou, protože nás čekal DD Humpolec, který vždy bojoval o přední umístění, velmi koncentrovanou hrou se podařilo našemu družstvu zvítězit 8:3. Dále nás čekal domácí tým z Náměště nad Oslavou, který patřil každý rok k favoritům turnaje. Nastolenou taktikou se nám podařilo domácí tým přehrát a zvítězit v poměru 6:2. Dalším soupeřem byl DD Jemnice, kterému naši hráči nastříleli 6 branek a obdrželi pouze jednu. Již se schylovalo k velké radosti celého týmu i když nás čekal jeden zápas a další zápasy ostatních soupeřů. Vydřené výhry nám zajišťovaly již medailové umístnění. Před naším posledním zápasem s DD Budkov velmi záleželo na zápase mezi Náměští a Budkovem, kde v případě výhry Budkova by se tento DD dostal pouze o jednu prohru za náš DD a v posledním zápase našeho vzájemného klání se mohl DD Budkov stát vítězem turnaje, ale toto se nestalo a Náměšť vyhrála 8:1 a tím již náš Dětský domov mohl slavit celkové vítězství a to již po třetí v řadě. V posledním zápase naši borci porazili i DD Budkov v poměru 4:0. Celému týmu patří velké poděkování za odvedený výkon a vzornou reprezentaci DD.

A jak to vše dopadlo: 1. místo s plným ziskem 18 bodů DD Nová Ves u Chotěboře, 2. místo s 12. body DD Náměšť nad Oslavou, 3. místo se ziskem 9. bodů DD Budkov, 4. místo také s 9. body DD Jemnice, 5. místo se 7. body DD Humpolec, 6. místo se 7. body DD Senožaty a sedmé místo bez bodu DD Hrotovice.

 Šereda Jaroslav

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422