Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

 

Tak jako asi všichni se i děti v našem zařízení se těšily na prázdniny. Odpočinout si od každodenních povinností, seznámit se s novými kamarády, užít si legraci, poznat něco nového, navštívit nová místa, strávit alespoň několik dní doma u svých blízkých, to bylo krédo těchto prázdnin.

Některé děti měly to štěstí a alespoň část prázdnin mohly pobývat u svých blízkých. Ale i ti se vraceli zpět do dětského domova, kde pro ně byl připraven pestrý program. Většina dětí se vystřídala na některém z táborů, které s námi pravidelně spolupracují. Někteří mladiství využili volna k brigádám. Děti, které zůstaly v dětském domově, měly možnost se zapojit do volnočasových aktivit. Za pěkného počasí, které těmto prázdninám přálo, se jezdily koupat na Seč. Chodily do lesa, na vycházky. V plné míře využívaly víceúčelové hřiště při kopané, přehazované, nohejbalu. Uplatnily svoji kreativitu při tvoření. V červenci starší děti již tradičně absolvovaly vodácké putování. Zdolaly nástrahy Vltavy. Pět dětí se této akce zúčastnilo poprvé a tak je nemohlo minout vodácké pasování a křest. Srpen se nesl ve znamení kol a putování v okolí Nové Vsi. Nejzdatnější jedinci zdolali úctyhodných 210 kilometrů. Děti byly vedeny k tomu, že nelze pouze odpočívat a užívat si. I o prázdninách měly byť v menší míře, ale přece své povinnosti. V rámci pracovních činností se zapojily do pletí záhonů, úklidu parku, spolu s vychovateli praly a uklízely.

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422