Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Milý čtenáři.

Dne 24. listopadu 2016 proběhlo slavnostní vyhlášení celkových výsledků DDCUPU pro rok 2016. Připomínám, že se jedná o sportovní činnost po celý rok a to v pěti sportovních kláních o nejvšestrannější sportovní dětský domov v ČR. Soutěží ve stolním tenise, atletických soutěžích – běhu, fotbale, beachpřehazované a cyklistických závodech.

Děti našeho domova v uvedený den odjely do Prahy, kde v divadle Broadway nejen za přítomnosti herců, ale i za přítomnosti sponzorů se zůčastnily slavnostního vyhlášení a po ukončení od 18.00. hod. shlédly muzikál Angelika. A jak to tedy vše dopadlo? Celkem bylo v soutěži 44 dětských domovů z ČR. První místo s počtem dosažených bodů 215 obsadil DD Horní Slavkov a Cheb, druhé místo obsadil s počtem dosažených bodů 199 DD Čeladná a třetí místo s počtem dosažených bodů 193 obsadil náš DD Nová Ves u Chotěboře a to jen těsně o jeden jediný bod před DD Dlažkovice, který vedl po celý rok uvedenou soutěž a posledním sportovním kláním se propadl na tzv. bramborové místo.

Pro upřesnění bych uvedl, že do uvedeného tzv. DDCUPU náš domov prvně nahlédl v roce 2008 a to pouze ve dvou soutěžích a obsadil 40. místo, v roce 2009 se zůčastnil již tří soutěží a skončil na 36. místě, rok 2010 byla již účast na čtyřech kláních a bylo z toho celkové 17. místo, v roce 2011 se prvně obsadilo všech pět soutěží a za účasti 58 dětských domovů se prvně nahlédlo do top 10 nejlepších a to na páté místo, o rok později s velkým přehledem a to o 35 bodů se slavilo první místo, v roce 2013 o jeden jediný bod z toho bylo místo druhé a taktéž druhé místo v roce 2014 v roce 2015 bylo 5. místo a v letošním roce se náš domov vrátil opět na tzv. bednu a to na třetí místo. Jenom ještě na srovnání v letech 2011-2014 se na uvedených pěti soutěžích podílelo každý rok více než 15 dětí. V letošním roce vybojovalo skvělé třetí místo pouze 9 dětí.

 

Chtěl bych touto cestou za celý letošní rok poděkovat dětem za jejich sportovní výkony, snahu a někdy určité odříkání, ale i za slzy radosti a někdy i bolesti, ale i to bohužel ke sportu patří, poděkování patří i pani ředitelce , u které máme plnou podporu a je nám umožněno zůčastnit se sportovních klání, dále poděkování patří i ostatnímu personálu v DD a v neposlední řadě nemohu opomenout a poděkovat výchovným pracovníkům, kteří se věnují a připravují děti nejen na sportovní soutěže, ale i na kulturní a výtvarnou činnost, kde také dosahují s dětmi velmi dobrých výsledků .Šereda Jaroslav - vychovatel

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422