Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Vánoční besídka

Vánoční besídky mají v dětském domově v Nové Vsi u Chotěboře dlouholetou tradici. Rok co rok se podzim nese v duchu velkého plánování  a vymýšlení, čím překvapit a zaujmout, jak nacvičit  co nejoriginálnější program.
Letos jsme s dětmi pojali vánoční besídku trochu netradičně, jako pohádkové divadelní představení pod režijní taktovkou tety Katky a Marcely. V pondělí 18. 12. nás čekala tři vystoupení, v nichž kluci a holky ztvárnili pohádku Dva tovaryši na motivy divadelní hry Lubomíra Kubátka. Vtipně zpracovaný příběh dvou tovaryšů byl o tom, co je v životě nejdůležitější. A jak už to v každé správné pohádce bývá, nakonec dobro zvítězilo nad zlem,  chamtivec propadnul peklu a poctivý Jožin si vysloužil princeznu a celé království.
V hlavní roli exceloval Kristián Kolář a ani ostatní děti se nenechaly zahanbit a  předvedly naprosto perfektní herecké výkony, za které je publikum ocenilo bouřlivým potleskem. Kluci i holky si představení užili, bylo vidět, že je divadlo pohltilo a hráli s  opravdovou radostí. Závěrečná píseň v podání všech dětí pak dohnala mnohé návštěvníky a zaměstnance k slzám dojetí.
K velkému úspěchu jistě přispěly dokonalé kostýmy a líčení, za které děkujeme Marušce Smolíkové, krásné kulisy namalované tetou Janou a profesionální technické zabezpečení a ozvučení Ondry Haška. Všichni, kdo si vyšetřili  v předvánočním shonu čas a přišli k nám na návštěvu, byli odměněni skvělou podívanou. Slavnostně vyzdobený zámek i areál parku navíc navodily tu správnou vánoční atmosféru.

Kateřina Pešková

 

 

 

 

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422