Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Slaný patřil Nové Vsi

Rok utekl jako voda a tanečnicím z dětského domova nastala další soutěžní sezona. V úterý sedmého listopadu děvčata,  která celý rok pilně trénovala pod vedením Ondry Haška a Kristiny Matějové z neziskové organizace Fantazáci, čekal již šestý ročník taneční soutěže pro děti z celé české republiky s názvem „Domovy tančí“. Tu tradičně pořádá dětský domov Ledce v kulturním centru ve Slaném. Tým šesti dívek vyrazil letos do tanečního boje s třemi vystoupeními ve dvou kategoriích a to se smělým cílem - všechna soutěžní představení proměnit v cenné kovy.

V kulturním centru panovala jako každý rok skvělá atmosféra, změřit si své taneční síly přijelo celkem 150 dětí z deseti dětských domovů. V odborné porotě k radosti všech přítomných letos zasedla modelka a finalistka České Miss 2014 Veronika Kašáková, která sama od čtyř let vyrůstala v dětském domově v Chomutově. V roce 2016 založila Nadační fond Veroniky Kašákové, který podporuje děti v dětských domovech tak, aby mohly žít plnohodnotný život a byly připraveny na překážky v běžném životě po opuštění dětského domova. Dalšími již tradičními členy poroty byli divadelní herec Richard Trsťan a tanečník Jarek Lambor.

Celý průběh soutěžního dne bylo možné sledovat živě v internetovém vysílání. Přestože nervozita i konkurence byla obrovská, naše holky předvedly skvělé výkony a můžeme pyšně prohlásit, že šestý ročník soutěže ve Slaném patřil Nové Vsi. V kategorii S názvem Hip –Hop, moderní tanec a tanec s náznakem děje děvčata získala skvělé třetí místo s vystoupením Zombie, u kterého porotu zaujaly i skvělé kostýmy a dokonalý zombie make up. V další kategorii scénický tanec, tanec s rekvizitou nedala děvčata soupeřům šanci a s představením Titanium naprosto s přehledem získala kov nejcennější. V této kategorii si odnesla ještě bronzový pohár  za  dokonalou Keltskou show.

Cílem taneční soutěže ve Slaném je v první řadě užít si příjemný den a navázat nová přátelství. To se organizátorům povedlo dokonale, tanečnice se do Nové Vsi vracely plné dojmů a nezapomenutelných zážitků, navíc s třemi skvělými oceněními. Děkujeme všem, kdo nás podporují, děvčatům za reprezentaci našeho domova a trenérům Ondrovi a Kristině za čas, který dětem věnují 

Kateřina Pešková

      

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422