Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Přijďte k nám na návštěvu se srdcem na dlani

Již 14. ročník akce Srdce na dlani završil ve středu 3.5.2017. Také děti z dětského domova a zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc do něho přispěly. V průběhu minulého roku nafotily s klienty Domova seniorů v Havlíčkově Brodě kalendář. Navázaly spolupráci a hlavně nová přátelství a pak v potkávání se pokračovaly. V září společně uspořádali módní přehlídku a slavnostní křest kalendáře. Touto akcí se zapojily do 14 ročníku akce Srdce na dlani s podtitulem Přijďte k nám na návštěvu se srdcem na dlani.

Do tohoto projektu se zapojili domovy seniorů, dětské domovy, domovy pro osoby se zdravotním postižením a spřátelené organizace. Vybrané dvojice nebo i trojice zařízení se navzájem scházely a společně tvořily. Ač se primárně předpokládal vznik společného díla, nejcennějším pro všechny zúčastněné byli chvíle pohody, veselí, porozumění a společně strávený čas.

Vyvrcholením celého projektu byla vernisáž, která se uskutečnila na Krajském úřadě v Jihlavě. Zařízení se zde měla možnost prezentovat, vystavit svá díla, která společně vznikla, podělit se o společné zážitky. Při prezentaci nechyběl zpěv, tanec, básně, videa, sdílení zážitků, dobré jídlo.

Záštitu nad celou akcí převzal 1 náměstek hejtmana Kraje Vysočina pan Pavel Franěk. Hostem byl i bývalý radní pro sociální oblast Kraje Vysočina pan Petr Krčál.

Na závěr vernisáže byly oceněny nejlepší projekty. Naše děti se spolu se seniory z Havlíčkova Brodu umístily na krásném třetím místě.

Pokud by se někdo chtěl na výstavu podívat, trvá celý měsíc v prostorách Krajského úřadu v Jihlavě.

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422