Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Přijďte k nám na návštěvu

Setkání generací, výměna zkušeností, příjemná atmosféra a nové informace. Toto vše se odehrálo ve středu 8. února, kdy se sešly děti z Dětského domova u Chotěboře spolu se seniory z Domova pro seniory v Havlíčkově Brodě. Během společného setkání v rámci projektu Přijďte k nám na návštěvu si všichni zúčastnění zkusili společně sestavit „recept“ na šťasné manželství. Každý znás má nějakou představu o manželství. Z čeho se skládá manželství? V čem jsou výhody a nevýhody manželství? Stačí láska? Potřebujeme štěstí? Kolik lásky a kolik štěstí, tolerance.......? Tyto a podobné otázky se objevovali a na ně odpovídali jak děti, tak i senioři. V některých ohledech se trochu odpovědi lišili, ale ve většině případech se shodovali. Během tvoření a vymýšlení byl i čas na povídání a zamyšlení. Výsledkem snažení byl „ recept“ na 46 kg šťastného manželství, který se skládal z lásky, tolerance, ohleduplnosti, štěstí, vzájemné pomoci, pochopení, citu, respektu a trpělivosti.

Nápad a realizace na toto setkání vzešla od paní Ph.Dr.. Jindřišky Kysilkové z Psychocentra manželské a rodinné poradny Kraje Vysočina.

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422