Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Přáníčka z anglie

Vánoce jsou svátky klidu, pokoje a splněných přání. Dětem z dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře se jejich přání začala plnit již 23. 12. Již podruhé k nám přijela parta mladých lidí v čele s Davidem Havlíkem a připravila pro děti celodenní atraktivními činnostmi nabitý program.

Nechyběly nevšední seznamovací hry, hry s hudební tematikou, výtvarné aktivity, malování tajemných mandal nebo zdobení stromečku.

Této návštěvě ovšem předcházelo ještě jedno velké překvapení. David žije a pracuje v Londýně a jeho angličtí kolegové pro každého kluka i dívku z domova připravili originální vánoční přáníčko, které děti obdržely poštou. Téměř pro všechny domovské děti to byl vůbec první písemný kontakt s cizinou. Společnými silami jsme si přáníčka přeložili a každému odesílateli napíšeme poděkování, samozřejmě v angličtině. Zaměstnanci této firmy rovněž vybrali nemalou finanční částku,za kterou dětem pořídili zcela nový PlayStation4. Ten David osobně dětem předal během vánoční návštěvy a jejich radost byla nepopsatelná.

Tím ovšem všechna překvapení zdaleka nekončila, dětský domov obdržel rovněž finanční dar od firmy A.F atelier z Prahy prostřednictvím dalšího účastníka vánoční návštěvy pana Petra Srogončíka. Peníze budou použity na volnočasové aktivity dětí.

Na závěr vydařeného dne si děti i dospělí napsali a namalovali svá tajná přání na čínské balóny štěstí, které pak společně vypustili do předvánoční noci. Davidovi a jeho přátelům patří náš velký dík nejen za hodnotné dary, ale hlavně za úžasný společně strávený čas, kteří tito mladí lidé ve svém nabitém pracovním programu věnovali dětem z dětského domova a již druhým rokem se v předvánočním shonu zastavili a užili si jeden den tak trochu jinak...

Kateřina Pešková

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422