Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Netradiční čekání na Ježíška

K novodobým vánočním tradicím v Dětském domově v Nové Vsi u Chotěboře již bezesporu patří návštěvy Davida Havlíka a jeho přátel, které vždy zpříjemní předvánoční shon a čekání na Štědrý den.

David žije a pracuje vLondýně. Letos již po třetí připravil spolu se svou partou pro kluky a holky, kteří zůstávají na vánoce v dětském domově den plný zážitků. Ráno 23. prosince po bouřlivém přivítání a vzájemném sdělení největších novinek uplynulého roku, nasedla celá naše výprava do minibusu a vyrazila do Hradce Králové. Cílem byly městské lázně a aquacentrum, které bylo v době předvánočního shonu a vrcholících příprav téměř liduprázdné. Užili jsme si jízdu na 82 m dlouhém tobogánu, houpali se na umělých vlnách, plavali v bazénu, nechali se masírovat vodními proudy a relaxovali v horké vířivce. Po čtyřech hodinách vodních radovánek a zábavy jsme zamířili zpět do Nové Vsi, kde si děti u čaje a cukroví s návštěvou povídaly a psaly svá přání do lampiónů štěstí. Na závěr David s přáteli předali dětem finanční dar určený na volnočasové aktivity a čtyři notebooky, které budou dětem v rodinných skupinách sloužit k studijním účelům i zábavě.

Jsme velmi rádi, že děti z dětského domova mají možnost přátelit se s mladými, úspěšnými a pracovitými lidmi, kteří mají srdce na dlani a nemyslí jen na sebe, jejich odhodlání a píle jsou pro kluky a holky tou nejlepší motivací a vzorem do budoucího života.

Kateřina Pešková

 

 

 

 

 

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422