Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Mezinárodní sportovní hry dětí z dětských domovů.

Ve dnech 27.-28.9.2017 proběhl již XXVII. ročník Mezinárodních  sportovních her dětí z dětských domovů, který se měl uskutečnit v Maďarsku a tedy české výpravě zbývalo po regionálních sportovních hrách a celostátním kole sportovních her, které proběhlo 1. září 2017 v Nymburce se důkladně připravit nejen na cestování do zahraničí, ale tzv. dopilovat sportovní výkony nejen v atletice, ale i ve volejbale, stolním tenise a fotbale. Uvedeného sportovního klání se mělo opět, jako každý předešlý rok zůčastnit  několik států a to (ČR, Slovensko, Maďarsko, Polsko a Rumunsko). Komunikace mezi pořádající stranou tedy Maďarskem byla komplikovaná a překvapující byla zpráva v letních měsících,  že nemohou pořádat uvedené sportovní hry.

Tímto vznikl velký problém, jak zajistit a hlavně v jaké destinaci  uspořádat XXVII. MSH DD. Zajistit takovou akci není jednoduché, nejen vzhledem k finančním prostředkům, ale i zajištění stravování, ubytování, zajištění sportovního areálu a dalších náležitostí.

Velké poděkování patří panu Martinu Lněničkovi, který je ředitelem DD Dolní Počernice a jeho celému týmu spolupracovníků, který za podpory FICE ČR a sponzorů, uspořádal XXVII. mezinárodní sportovní hry  a to na centrálním sportovním areálu pro sportovce a reprezentanty  ČR v Nymburku.

Vzhledem k uvedeným záležitostem, kdy některé státy nestihly vyřídit patřičná povolení pro děti ( např. pasy, různá lékařská osvědčení apod.), dále z finančních důvodů i organizačních důvodů se do Nymburka dostavili pouze sportovci (děti) s doprovodem  ze Slovenské republiky.    

Za krásného slunečného dne po slavnostním zahájení v odpoledních hodinách dne 27.9.2017 se rozběhly soutěže ve stolním tenise a volejbale dívek. V jednotlivcích chlapců ovládl první místo chlapec z ČR, v dívkách dívka ze SK, ve smíšené čtyřhře patřilo první místo dvojici ze Slovenska. V kolektivní míčové hře volejbale dívek opanovaly palubovku dívky ze Slovenska. Po prvním odehraném dnu po součtu budu vedlo Slovensko nad ČR o šest bodů. I za přítomnosti pouze dvou států bylo velmi slyšet hlasité povzbuzování a byl cítit adrenalin na obou stranách.

Následující den bylo probuzení do slunečného počasí a po snídani se sportovci přesunuli v dobré, ale bojovné náladě na atletický stadion, kde proběhly atletické soutěže a to 100m chlapců a dívek, kde první dvě místa obsadila ČR a již byl bodový stav  z předešlého dne srovnán. Následoval vrh koulí, kde dominoval chlapec se Slovenska. Následně ve skoku do výšky se již do soutěže zapojil chlapec z našeho regionu a to Martin P z Dětského domova Humpolec, který jednoznačně tuto disciplínu ovládl. Dále chlapec z našeho dětského domova Kristián K v běhu na 1 500m zvolil velmi dobrou taktiku a obsadil druhé místo také za chlapcem z ČR, Ve štafetě dívek byla na druhém úseku také dívka z našeho zařízení Anna H, která napomohla k vítězství a vezla si z her zlatou medaili. Tato dívka byla společně s další dívkou z našeho zařízení Dagmar N členkou volejbalového týmu, který obsadil stříbrnou pozici. Celkově atletické disciplíny s velkou převahou vyhrály děti z ČR a získaly značný náskok před poslední soutěží a to byl fotbal, kde nás z celkového prvního místa mezi národy mohla sesadit jedině diskvalifikace za nesportovní chování.   Z našeho DD reprezentoval ve fotbalovém výběru Dominik N a z DD Humpolec Jan J, který podal velmi dobrý výkon, jako brankář, ale i tak nemohl zabránit porážce 6:2. Všechny děti – sportovci předvedli vynikající výkony, ustáli i značné emoce a to hlavně při kolektivních hrách, kdy některé situace byli velmi vypjaté.

Celkové pořadí: 1. místo Česká republika, 2. místo Slovenská republika.

Závěrem patří poděkování všem zúčastněným, nejen sportovcům za jejich výkony a chování, ale i doprovodu dospělých a hlavně organizátorům celé akce.

 Šereda Jaroslav

 

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422