Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Festival Zlatá Pecka

 Festival Zlatá Pecka založila slavná operní pěvkyně, mezzosopranistka a držitelka ceny Thálie Dagmar Pecková, která se jím vrátila z cest po světě do místa svého bydliště a studií. V Chrudimi a Medlešicích si od 27.8 až do 4.9 mohl každý návštěvník najít v bohatém programu právě svůj večer. Příznivci sympatické umělkyně měli možnost  poslechnout si árie a duety z opery Carmen v Klášterních zahradách, shlédnout happening v Medlešicích za účasti Spirituál kvintetu a Aleše Cibulky, nebo být přítomni světové premiéře divadelní hry Carmen y Carmen, kterou pro Dagmar a Báru Hrzánovou napsal Jan Jiráň. Nejlepší mladí zpěváci se mohli zúčastnit pěveckých interpretačních kurzů.

Součásti projektu Dagmar Peckové byla i sbírka na rekonstrukci zámku v Medlešicích. Operní pěvkyně je také stálou podporovatelkou nadace „Dejme dětem šanci“, která pomáhá dětem z dětských domovů. Nadace dostala možnost se na festivalu prezentovat a oslovila děvčata a kluky z dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře, aby na jeho prvním ročníku vystoupili.

 V sobotu 2. září se kvůli nepříznivému počasí diváci sešli ve velkém sále městského muzea v Chrudimi, celým odpolednem všechny přítomné provázel Aleš Cibulka, v rámci programu proběhla módní přehlídka návrhářky Ivany Follové a koncert Spirituál kvintetu.

Po úvodním rozhovoru moderátora s hlavní hvězdou paní Peckovou, měl tu čest předvést svůj talent náš mladý nadějný zpěvák Kristián, který si získal publikum svou interpretací písně Tomáše Kluse. Zahanbit se nenechala ani děvčata z tanečního kroužku našeho domova a svým cikánským a orientálním tancem strhla celý sál v nadšený potlesk.

Jsme velmi potěšeni, že jsme měli možnost svou účastí na festivalu takového jména  představit veřejnosti něco z naší činnosti a pochlubit se, jak šikovné děti v dětském domově vyrůstají.

Kateřina Pešková

  

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422