Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

4. díl DDCUPU

Dne 16.9.2017 proběhl  4. díl DDCUPU (jedná se o soutěž mezi dětskými domovy v ČR o nejvšestrannější dětský domov) a to turnaj dětských domovů v Beachpřehazované – O pohár Michala Novotného v Beachklubu Ládví Praha. Na tento turnaj odjely celkem 4 dětí z našeho zařízení a to ve složení Vít M, Dominik N, Tomáš S a Anna H. Před tímto dílem náš dětský domov v celkovém ročníku DDCUPU pro letošní rok po třech soutěžích zaujímal 8. místo z počtu 37. dětských domovů bylo velmi důležité odehrát kvalitní zápasy a umístnit se co nejvýše. Po příjezdu do Prahy počasí o proti loňskému roku bylo přívětivé, sice sluníčko nebylo vidět, ale mraky stále držely vodu a kolem poledne občas se na nás sluníčko poza mraku podívalo. Po nezbytné registraci něco málo po deváté hodině začal celý turnaj, který byl rozlosován do několika skupin. . V naší skupině borci narazili v prvním zápase na Plzeň, kterou porazili 2:0 na sety, dále na Dolní Lánov , tento zápas zvládli také na sety 2:0. Tímto si náš dětský domov zajistil postup z prvního místa ve skupině mezi 16. nejlepších týmů. Další zápas znamená buď postup dále o pořadí 1-8. místo, nebo 9-16. místo, tedy nechalo by se to nazvat systém KO. V důležitém zápase nás čekal DD Radkov Dubová, který naši borci zvládli na sety 2:0. Po tomto zápase se mohli radovat z postupu do první osmičky. V dalším zápase nás  čekal DD Pyšely, tento zápas se zvládl také velmi dobře a postup po výhře 2:0 do semifinále. Semifinálový zápas proti DD Karviná   přinesl hodně emotivních situací na obou stranách nejen mezi hráči, ale i mezi trenéry. Tento zápas se vyvíjel velmi dobře, oba dva týmy byly na stejné úrovni, ale bohužel naši borci udělali více vlastních chyb a jen těsně podlehli  2:1. V boji o třetí místo naši borci nenechali nic náhodě a  větším odhodláním, bojovností a srdcem porazili  DD Ostrava Hrabová 2:1  a celkově tedy obsadil náš DD 3. místo. 

Celkovým vítězem se stal DD Dlažkovice, druhé místo obsadil DD Karviná  a třetí místo DD Nová Ves u Chotěboře před DD Ostrava Hrabová. Celkem se turnaje zůčastnilo 27 dětských domovů z různých koutů ČR.

       Závěrem patří celému  týmu velké poděkování za jejich obětavost, šikovnost  a vložení srdce do hry. Toto umístnění nám připsalo 53 bodů do celkového hodnocení DDCUPU 2017 a posun na celkové 4. místo. před posledním soutěžním kláním, což jsou  cyklistické závody,  které proběhnou v měsíci říjnu opět v Praze.

Jaroslav Šereda

  

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422