Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Dětský triatlon - Slavata Triatlon Tour 2016

 Jedná se o každoroční triatlonový závod pro děti ve věku od 5 do 18 let pořádaný patronem dětí z dětských domovů a profesionálním českým sportovcem, Tomášem Slavatou, který již 6. rokem navštěvuje města po celé ČR a díky sportu propojuje světy dětí pocházejících z různých prostředí.

Smyslem Slavata Triatlon Tour je podpořit integraci dvou zdánlivě rozdílných světů dětí z dětských domovů a běžných rodin. Přivést děti ke sportu a naučit vzájemné solidaritě bez ohledu na sociální postavení ve společnosti. Probudit v nich soutěživost a zdravé sebevědomí, ale také odhalit skryté talenty. Povzbudit děti, aby za své sny bojovaly a nebály se za nimi jít, i když jim osud nedopřál zrovna ideální startovní podmínky.

Vlajkovou lodí Tomáše Slavaty je Triatlonová Tour – sérietriatlonových závodů, které jsou po celé České republice od roku 2011 pořádány pro děti mezi 5 a 18 lety. Tento projekt zapojuje jak děti z dětských domovů, tak děti z běžných rodin a přirozenou cestou je svádí dohromady. Mimo jiné pomáhá při organizaci dětských závodů jiným organizátorům. Ročně se jedná až o 50 akcí pro děti, které realizuje či spoluorganizuje.

I v tomto roce se naše děti z DD neztratily a získaly krásná umístění.

Tímto chceme vyjádřit velké díky organizátorům celé této akce.

Roman Vávra-vychovatel DD Nová ves u Chotěboře.

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422