Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

 

Velikonoční zdobení perníčků

Stalo se již nepsanou tradicí, že v době těsně před Velikonocemi zavoní na chodbách dětského domova vůně perníčků a sladké polevy. Za krásné odpoledne vděčíme paní Pleskačové z Chotěboře. Paní Pleskačová byla tak hodná a věnovala svůj čas dětem. Ty si během příjemného odpoledne zkusily jak se zdobení perníčků provádí. Že to není až tak jednoduché se přesvědčilo snad každé dítě, ale v závěru to všechny děti zvládly velmi dobře. Pod jejich rukama vznikala kreativní dílka, která se spíše podobala modernímu umění, než klasickému zdobení perníčků. Oproti tomu se našlo i několik perníčků, za které by se jejich tvůrci nemuseli stydět ani mezi profesionály. Nejtěžší pro všechny bylo používat papírový zdobící kornoutek. Bílá hmota zdobila vše, zejména děti, ale už trochu těžší bylo ji přesvědčit, aby zdobila i perníčky.

Na závěr si paní Pleskačová pro všechny malé cukráře připravila sladkou odměnu a tou byly vynikající zákusky.

Touto cestou bych chtěl paní Pleskačové poděkovat za trpělivost, ochotu a věnovaný čas, který strávila v našem zařízení. 

Šereda Jaroslav

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422