Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Štědrý den v Dětském domově a Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Vánoční svátky jsou obdobím, kdy se scházejí rodiny, příbuzní a známí, aby strávili sváteční čas v kruhu rodiny. Bohužel ne všichni mají to štěstí a toto se jim vyplní. I v našem zařízení se každý rok najdou děti, které z různých důvodů nemohou být ve svých rodinách, u svých nejbližších. Není jich mnoho, ale o to více si uvědomují tu nespravedlnost a trochu i závidí svým kamarádům, kteří odjedou domů. Aby smutek byl co nejmenší, snaží se vychovatelé dětem tyto sváteční dny co nejvíce zpříjemnit. Jako i v běžných rodinách děti sledují pohádky, peče se a zdobí cukroví. Na štědrý den si děti strojí stromeček, pomáhají s přípravou občerstvení. Tradicí se stala i procházka do okolí a nošení různých pamlsků i zvířatům do lesa.

V podvečer při nedočkavém očekávání Ježíška se děti seznamují s vánočními tradicemi našich předků, pouští lodičky, rozkrajují jablka, hází botou...

Štědrovečerní nadílku pomáhají zajistit v hojné míře sponzoři, za což jim patří velké poděkování. V dnešní uspěchané době není mnoho těch , co nezištně myslí i na ostatní. Velkým poděkováním za jejich ochotu a čas jsou rozzářené dětské oči. Snad každé dítě našlo pod stromečkem dárek, který si přálo. Někdy k velké radosti stačí i vytoužená kosmetika, omalovánky nebo pěkné triko.

Tak jako každý rok i letos přijela do DD a ZDVOP paní ředitelka a s dětmi zasedla ke slavnostní tabuli a prožila radost pod vánočním stromečkem.  

   

 

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422