Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

 

Dne 01.10.2016 proběhl již 4. ročník turnaje  beachpřehazované v Beachklubu Ládví Praha pod názvem Ruku na to. Turnaj se konal pod záštitou ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové. V tomto turnaji soutěží děti z ČR ve dvou věkových kategoriích a to do 14. let a od 15. let. V mladší kategorii neměl náš DD žádné zastoupení, ale v kategorii nad 15. let se podařilo sestavit dvě čtyř členná družstva. První družstvo ve složení Josef Č, Tomáš S, Anna H, Dagmar N, pod názvem Panteři, druhé družstvo ve složení Dominik N, Vít M, Karolína M a Zdeněk S pod názvem Shrekové.

Po příjezdu na místo samé nás přivítalo sice chladnější, ale slunečné počasí a děti byly zvědavé, jak celý turnaj bude probíhat. Pro většinu dětí toto byla premiéra na tak velkém turnaji. Po nezbytné registraci proběhla úprava pravidel, kde vzhledem ke značnému počtu celkových soutěžících více než 40 družstev, což odpovídalo na více než 200 soutěžících se rozdělily kategorie do skupin a ve skupinách se hrálo na jeden set do 15 dosažených bodů. Naše družstvo pod názvem Panteři porazilo ve skupině Duhu Jasmín 15:3, Litoměřice 15:4, Krupku Libušín 15:5 a Horní Slavkov a Cheb 15:11. Bez porážky obsadilo družstvo první místo ve skupině a zajistilo si přímou účast mezi 16 nejlepších.

Druhé družstvo pod názvem Shrekové porazilo Žatec 15:14, Ústí nad Labem 15:14, Unhošť 15:10 a prohrálo se Sedloňovem 11:15. I s touto prohrou družstvo z prvního místa postoupilo mezi nejlepších 16 družstev. Nyní turnaj pokračoval již na dva vítězné sety do 15 s rozdílem dvou bodů a systémem KO. Naše druhé družstvo narazilo na Krupku, kterou zdolalo v poměru 2:0 na sety. První družstvo zdolalo Unhošť, také v poměru 2:0 na sety. Obě naše družstva postoupila do čtvrtfinále. Družstvo Shreků se utkalo o postup do semifinále s družstvem pod názvem Bojovníci a po setech 2:0 se naše družstvo radovalo z postupu do semifinále. První družstvo narazilo na tzv. Lentilky ze Sedloňova a také po setech 2:0 si zajistilo postup do semifinále, které se již hrálo již do 21 bodů rozdílem dvou bodů a nebo dovršení 27. bodu.

Semifinálová část byla pro obě družstva velmi stresující a velmi vyhecovaná, protože naše družstva Shrekové a Panteři narazila na sebe. Po velmi vyrovnaném boji vítězně odešlo družstvo Panterů a zajistilo si tak účast ve finále a druhé družstvo boj o třetí příčku. Ve finále naše družstvo se utkalo s Dolními Počernicemi, což byl zápas velmi vyrovnaný a hlavně motivačně vypjatý a po urputném boji naše družstvo rozhodlo zápas ve svůj prospěch v poměru setu 2:0. Panteři mohli slavit zlaté medaile. O třetí místo svedlo boj tedy naše druhé družstvo Shrekové proti Ústí nad Labem Severní Terasa. Po velmi vyrovnaném boji i když se stav v prvním setu nevyvíjel zrovna přívětivě a naše družstvo již prohrávalo 1:6 a byla z družstva cítit přemotivovanost, ze které plynuly chyby se kolektiv dal zase dohromady a výsledek otočil ve svůj prospěch. Druhý set se také zvládnul a tak se Shrekové mohli radovat ze třetího místa na turnaji.

 

Konečné pořadí: 1. DD Nová Ves u Chotěboře (Panteři), 2. DD Dolní Počernice (Cyklon), 3. DD Nová Ves u Chotěboře (Shrekové), 4. DD Ústí nad Labem.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat dětem za vzornou reprezentaci našeho DD, za jejich chování, vystupování a hlavně za bojovnost a týmového ducha během soutěže, kdy dokáží jeden druhého povzbudit a pomoc i ve chvílích, kdy se vůbec nedaří a dokáží, že žádný zápas není předem ztracen.

 

Šereda Jaroslav

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422