Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Přijďte k nám na návštěvu

 .Dne 31. května proběhlo již druhé setkání dětí z Dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře a klientů Domova pro seniory v Havlíčkově Brodě. Setkání se uskutečnilo v rámci projektu „Přijďte k nám na návštěvu“. Cílem tohoto projektu je vytvořit společný kalendář, který se ponese v duchu retro fotografií. Po předchozím setkání, kdy děti navštívily domov pro seniory v Břevnici, přijeli babičky a dědečkové za dětmi do Nové Vsi u Chotěboře. Na úvod setkání se všichni sešli v jedné rodinné skupině v dětském domově kde si při kávě a čaji společně popovídali. Děti návštěvě ukázaly své pokojíčky, seznámily ji se svými zálibami.

Po příjemném posezení následovalo již samo fotografování. Protože se umoudřilo i počasí , využili jsme přilehlý park. Za říjemné atmosféry vznikali fotografie s tématikou létá, konce školního roku, letního houbaření a nemohli chybět ani fotografie u místního rybníčku.

Setkání bylo velmi příjemné, děti mile překvapily i svým chováním. Ke své návštěvě byly velmi ohleduplní a pozorní. Setkání dvou generací, od sebe poměrně velmi vzdálených, bylo přínosné pro obě strany, děti se učily vstřícnosti a ohleduplnosti. Senioři měli možnost spolu s dětmi vrátit se do svých mladších let a zavzpomínat. Už se velmi těšíme na další návštěvu , tentokrát u Panských.

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422