Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Poslední díl DDCU

Ve dnech 7.-8. října 2016 proběhl 5. a tedy poslední sportovní díl DDCUPU a to 15. ročník Prevencí proti nehodám – cyklistický závod pod patronem Městské policie Praha a Policie ČR. Místo konání bylo určeno v Praze a to v Dolních Počernicích. Tento závod se skládá z dopravních testů, jízdy křižovatkou, jízda zručnosti na čas a přesnost a také v rychlostním závodě tzv. časovce. Každý rok tento poslední díl DDCUPU velmi ovlivní do té doby pořadí v celkovém hodnocení dětských domovů za celý rok a to z důvodu, že se v tomto závodě počítají časy a za každou vteřinu na víc od nejlepšího času jsou připisovány trestné body a za chyby v testech, zručnosti a křižovatkách je každá chyba ohodnocena 5 trestnými body. Dětský domov, který získá nejméně trestných bodů je vítězem. Náš dětský domov do tohoto závodu šel s cílem co nejlepšího umístnění a pokusit se udržet stupně vítězů v celkovém hodnocení DDCUPU pro rok 2016.

Vzhledem k tomu, že v celkovém DDCUPU bylo za sebou v těsných bodových rozdílech seřazeno celkem 10 dětských domovu, které mohly ovlivnit umístnění na stupních vítězů se naše děti velmi dobře připravily na soutěž a podle přípravy a sestavy bylo více než pravděpodobné, že mohou zaútočit i na celkové prvenství v letošním DDCUPU a to doposud z druhého místa, za předpokladu, že vedoucí DD Dlažkovice skončí horší než na 8. místě. Naše situace se zkomplikovala den před odjezdem, kdy jeden z chlapců onemocněl a prakticky nebyla náhrada. Bylo velmi těžké dne 6.10.2016 v odpoledních hodinách vybrat náhradu a hlavně tuto vše naučit. I tak se podařilo přesvědčit dívku, na kterou byl vyvinut enormní tlak, protože v tomto závodě pokud se chce udělat dobrý výsledek, tak nesmí nikdo ze čtyřech závodníků zaváhat.

V osudný den tedy 8.10.2016 po snídani se začalo závodit v nejstarší kategorii ročníku 2001-2002 nás reprezentoval Dominik N, který ze 24. závodníků obsadil stříbrnou pozici, kdy mu bylo zaznamenáno jen 14 trestných bodů. Velice dobře v mladší kategorii ročníku 2003-2004 si vybojoval stříbrné umístnění Vít M a to z celkového počtu 26. závodníků, kdy mu bylo zaznamenáno také 14 trestných bodů. Nemohu ani opomenout dvě dívky v kategorii 2001-2002, kde se situace velice zkomplikovala a to vítězkou dívčiny z Čeladné, která v časovce druhé dívce a to naší Karolíně M připsala 27 trestných bodů, ale i tak naše Karolína zaujala stříbrné celkové umístnění v kategorii s počtem 41 trestných bodů. (Karolína v loňském roce skončila v téže kategorii na posledním místě). Další dívka a to Šárka M, která prakticky , jak jsem uvedl v úvodu článku neměla dostatek času na přípravu se svého úkolu zhostila velmi dobře, podržela celý kolektiv a na testech, křižovatkách a jízdě zručnosti dosáhla pouze 26 trestných bodů, což bylo vynikající, ale bohužel jízda na čas jí přidělila ztrátu 108 trestných bodů. Po ukončení závodu proběhlo vyhodnocení, náš dětský domov obsadil celkové 10. místo v závodě, ale doposud celoročně jasně vedoucí dětský domov Dlažkovice obsadil až 27. místo. Tedy celkové pořadí DDCUPU v roce 2016 se velice „zamotalo“. Vítězem Prevencí proti nehodám se stal DD z Čeladné před Horním Slavkovem a Žíchovcem.

Během vyhlášení závodu dopadlo na naše děti zklamání z 10. místa, ale byl to jen jeden závod a všem patří poděkování za bojovnost, vzájemnou podporu a hlavně velké poděkování patří Šárce M, která odvedla velmi dobrou práci a podpořila celý tým a napomohla k velmi dobrému umístnění v celkovém ročníku DDCUPU.

Pokud milí čtenáři chcete vědět, jak to vše celkově dopadlo mějte strpení do dalšího článku, který bude uveřejněn po slavnostním vyhlášení DDCUPU na přelomu listopadu a prosince 2016 v Praze.

Šereda Jaroslav - vychovatel

  

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422