Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

DD CUP pokračuje

Dne 17.9.2016 proběhl již letošní 4. díl DDCUPU (jedná se o soutěž mezi dětskými domovy v ČR o nejvšestrannější dětský domov) a to 8. ročník Turnaje dětských domovů v Beachpřehazované – O pohár Michala Novotného v Beachklubu Ládví Praha. Na tento turnaj odjelo celkem 7 dětí z našeho zařízení, ale jen dva chlapci a dvě děvčata mohla hrát. Vzhledem k tomu, že v současné době náš dětský domov v celkovém ročníku DDCUPU pro letošní rok po třech soutěžích zaujímal 5. místo z počtu 44. dětských domovů bylo velmi důležité odehrát kvalitní zápasy a umístnit se co nejvýše. Po ukončení letních prázdnin začal poměrně vydatný trénink na tento turnaj, který přinesl tzv. své ovoce.

       V tzv. osudový den 17.9.2016 děti i s vychovatelem si musely přivstat a již v časných ranních hodinách se vyrazilo na Prahu. Po příjezdu do Prahy počasí nevěštilo nic dobrého, déšť a hustá tmavá obloha prozrazovala, že se nebude jednat o krásný den plný sluníčka a pohody. Vzhledem k povětrnostním podmínkám byly zápasy upraveny v setech v základní části do 11 bodů a další zápasy do 15 bodů.   Po nezbytné registraci něco málo po deváté hodině začal celý turnaj, který byl rozdělen do 8. skupin po třech týmech. V naší skupině borci narazili v prvním zápase na Unhošť, kterou porazili 2:0 na sety, dále na Kašperské Hory, tento zápas zvládli také na sety 2:0. Tímto si zajistili postup z prvního místa ve skupině mezi 16. nejlepších týmů. Další zápas znamená buď postup dále o pořadí 1-8. místo, nebo 9-16. místo, tedy nechalo by se to nazvat systém KO. V důležitém zápase nás čekal DD Žíchovec, který naši borci zvládli na sety 2:0. Po tomto zápase se mohli radovat z postupu do první osmičky. V dalším zápase nás  čekal tzv. domácí tým Dolní Počernice ( vítěz turnaje 2014, druhý v roce 2015), tady již šlo do tuhého, ale i tak za nepříznivého stavu v prvním setu 1:5 pro Dolní Počernice se naši borci vzchopili a první set otočili ve svůj prospěch a ve druhém setu po dramatickém souboji si také připsali vítězství. V tuto dobu již bylo jisté semifinále, tedy postup mezi nejlepší 4. týmy a hra o tzv. bednu. Semifinálový zápas proti DD Vysoká Pec přinesl hodně emotivních situací na obou stranách nejen mezi hráči, ale i mezi trenéry. Zde naši borci po tuhém boji podlehli po setech 18:16 a 16:14. V posledním zápase o třetí místo v podobných setech podlehli DD Ostrava Hrabová a celkově tedy obsadil náš DD 4. místo.  Celkovým vítězem se stal DD Dlažkovice, druhé místo DD V. Pec a třetí místo DD Ostrava Hrabová.

       Závěrem patří celému nově složenému  týmu z našeho DD ve složení Zdeněk S, Dominik N, Anna H a Karolína M pod vedením strejdy Jardy velké poděkování za jejich obětavost, šikovnost  a vložení srdce do hry. Vždyť tento vynikající výsledek  v celkovém hodnocení DDCUPU 2016 katapultoval náš dětský domov na druhé místo před posledním soutěžním kláním, což jsou cyklistické závody,  které proběhnou v měsíci říjnu opět v Praze.

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422