Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Čistá Vysočina

V posledních letech se stalo pravidlem, že i děti z dětského domova a zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc se zapojují do akce Čistá Vysočina. Letošní rok byl pro naše zařízení a děti jiný. Při přihlášní do akce jsme se zavázali, že vyčistíme úsek od Uhelné Příbrami až po Novou Ves u Chotěboře. Tento úsek byl nejméně dvakrát delší než úsek který jsme čistili v uplynulých letech. Den D nastal v pátek 15. 4. Děti se do sbírání odpadků pustily s velkým elánem. Z počátku se zdálo, že pytle na odpadky zůstanou poloprázné, ale po napojení na silnici z Vepříkova do Klouzov začaly odpadky přibývat. No, a podél spojovací silnice z Klouzov do Nové Vsi se již pytle plnily poměrně rychle. Odpoledne strávené v přírodě bylo velmi pěkné, děti měly možnost pozorovat jarní přírodu, ale také si uvědomovaly, jak se někteří lidé chovají v přírodě. Byly chvíle, kdy se velmi divily jak se některé nalezené věci mohli dostat do škarpy nebo do lesa. Mezi nejkurioznější nálezy patřila péřová deka v lese (že by někdo, měl strach, aby lesní zvířata nenastydla?). Velmi záhadné bylo také, jak se do lesa dostala toaletní mísa i s prkénkem.

Děti si během odpoledne užily i spoustu legrace. Po návratu měly pěkný pocit, že svojí prací přispěly ke zlepšení životního prostředí a již se opět těšíme na příští rok.

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422