Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Mladí atleti uspěli na mezinárodním klání

Za velmi příznivého a slunečného počasí proběhly v době od 26.-28.6.2015 již XXV. Mezinárodní sportovní hry dětských domovů ( MSH DD) v Ostravě za účasti Slovenska, Maďarska, Polska, Rumunska a ČR. Atletické disciplíny probíhaly na hlavním stadionu, což bylo pro mnoho dětí velmi motivující, protože každý si mohl zaběhnout přímo trať, kde běžel i Usain Bolt.

Během dvoudenního soutěžního klání děti předvedly své schopnosti v mnoha sportovních disciplínách. V pátek 26. 6. 2015 soutěžili chlapci v minikopané a dívky ve volejbale. V sobotu 27. 6. 2015 se pokračovalo soutěžemi v lehké atletice a stolním tenisu. Celkovým vítězem se stala výprava Slovenska, která o pouhé dva body předčila svými výkony výpravu domácích závodníků z České republiky. Volejbalu se zúčastnila i Kristýna L. z našeho dětského domova. Její družstvo skončilo na 4. místě. Fotbalisté po těsných prohrách obsadili místo třetí.

Druhý den se do plné soutěže zapojila i naše zástupkyně Kristýna L., která nastoupila do soutěže stolního tenisu a po jediné prohře se slovenskou zástupkyní 1:2 na sety obsadila celkové druhé místo. Následně nastoupila také do smíšené čtyřhry s chlapcem z Ostravy a společně nenechali nikoho na pochybách, že patří k favoritům turnaje. Po vyhraných všech šesti zápasech si oprávněně došli společně pro zlaté medaile, čímž obhájili první místo z XXIV. her, které se konaly v roce 2014 v Maďarsku.

Celá akce proběhla pod záštitou FICE (Federace dětských domovů ČR) a zároveň jako oficiální akce schválená MŠMT ČR, kde byla zařazena do rozvojového a dotačního programu v rámci podpory soutěží a přehlídek v zájmovém vzdělávání a dále pak za významné podpory Moravskoslezského Kraje. Dětem reprezentujícím Českou republiku se podařilo získat výborné umístění v těchto sportovních disciplínách:

* Stolní tenis - chlapci: 1. a 3. místo

* Stolní tenis - dívky: 2. a 4. místo

* Stolní tenis - smíšená čtyřhra: 1. a 3. místo

* Minikopaná – chlapci: 3. místo

* Atletika:

* 100m – chlapci: 2. a 5. místo

* 100m – dívky: 2. a 3. místo

* Skok daleký – dívky: 2. a 3. místo

* Skok vysoký – chlapci: 2. a 4. místo

* Skok vysoký – dívky: 1. a 2. místo

* Vrh koulí – chlapci: 2. a 4. místo

* Štafeta 4x100m – chlapci: 2. místo

* Štafeta 4x100m – dívky: 1. místo

* 800m – dívky: 2. a 4. místo

* 1500m – chlapci: 1. a 2. místo

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422