Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Vánoce a Silvestr v DD a ZDVOP

Letošní vánoční svátky strávilo v našem zařízení celkem 11 dětí. Některé děti odjížděly domů na poslední chvíli 24. prosince ráno, ale i tak byly šťastné, že nejkrásnější svátky v roce prožijí doma u svých blízkých. Bohužel některé děti do poslední chvíle čekaly a doufaly, že pojedou domů. Rodiče, ač jim to slíbili, nepřijeli. Vychovatelé si pro děti na tento sváteční den připravili pestrý program.  Společně se vydali na vycházku do lesa. Tato činnost se stala již tradicí a děti při ní donesou zvířátkům dobroty na důkaz, že se umí podělit a myslí i na přírodu kolem sebe. Nechybělo ani připomenutí vánočních zvyků – pouštění lodiček, lití vosku, házení pantoflí. Součástí dne bylo i sledování pohádek. Děvčata i někteří chlapci se zapojili do přípravy štědrovečerní tabule a výroby různých pochutin, včetně nezbytného bramborového salátu.

Již po osmnácté přijela i paní ředitelka, aby spolu s dětmi prožila tento sváteční den. Děti pod stromečkem našly mnoho dárků, spoustě z nich se splnila jejich velká přání. Chlapci si přáli zejména auta na dálkové ovládání, děvčata si zase přála fény či žehličky na vlasy. Samozřejmostí také byly dárky takzvané „měkkouši“ v nich děti našly mikiny, tepláky, ponožky a další. Dětem u stromečku zářila očíčka a byli šťastné. Jak jsme se později dozvěděli, tak některé děti, které byly tento den v DD nebo ZDVOP poprvé, vůbec neznaly rozdávání dárků a k večeři v tento den mívaly pouze suchý chleba.
Za ně, ale i za ostatní patří velký dík všem sponzorům, ať již to byli nadace, ale i drobní dárci, kterým není osud těchto dětí lhostejný.

Po štědrém dnu zákonitě přichází konec roku a silvestrovské veselí. I tento den byl pro děti výjimečný. Denní režim se lišil od ostatních běžných dní. Dětí v zařízení přibylo, protože mnozí rodiče nejsou schopni v tento den zajistit svým dětem adekvátní prostředí a bezpečnost. V DD a ZDVOP si děti tento den užily ve znamení pyžamového dne. Nechyběli soutěže, příprava silvestrovské večeře a také pod dohledem vychovatele byly odpáleny petardy. Půlnoční ohňostroj si děti šly prohlédnout do noční Nové Vsi. K symbolickému přípitku posloužilo dětské šampaňské. 

 

   

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422