Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Ukončení letních prázdnin v DD a na ZDVOPu

První zářijovou sobotu se rozhodli vychovatelé uspořádat pro děti rozloučení s prázdninami. V tzv.Setonově hrnci jim připravili kuřata. Celé akci předcházela domluva s panem Stehnem, zástupcem Jednoty COOP, který nám poskytl poukaz na odběr kuřat a pití v hodnotě 1000,-korun. Vychovatelé od rána spolu s dětmi nahřívali kameny a vytvářeli díru v zemi, což je základem Setonova hrnce. Paní ředitelka Etela spolu s kuchařkou kuřata naplnila a zabalila do alobalu. Setonův hrnec je v podstatě díra v zemi vyplněná nahřátými kameny, na které se položí zabalená kuřata. Do středu se umístí kůl a celá díra se opět zahrne. Po půl hodině se kůl vyjme a do otvoru se nalije voda. Opět se otvor ucpe a vše se nechá nejméně pět hodin.

V době kdy se kuřata pekla v zemi měly děti možnost zúčastnit se akce na letišti v Počátkách. Zde probíhala soutěž automechaniků s doprovodným programem pro děti. Děti si zde mohly prohlédnout auta a motorky. K dalším atrakcím patřila stanoviště, kde se soutěžilo v nejrůznějších dovednostech. Ovšem největší zájem měly děti o zorbig , u něho si zažily nejvíce legrace. Výtěžek tomboly, která byla součástí akce pořádané firmou CORA HB, byl věnován Dětskému domovu a ZDVOP v Nové Vsi u Chotěboře. Organizátorům patří velký dík, za to že nemyslí pouze na vlastní zisk, ale zprostředkují dětem i nové zážitky a přispějí jim i finančně.

Po návratu do DD došlo na kuřata. Děti se do nich pustily s velkou chutí. Kuřata všem moc chutnala a výsledkem bylo, že nic nezbylo.

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422