Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Prázdniny v DD a na ZDVOPu

Letošní letní prázdniny bylo mnoho dětí, které nemohly strávit letní prázdniny u svých rodičů či příbuzných.  Některé děti prožily část prázdnin na táborech. Letos měly na výběr z LT Smrčná, LT Sklené, LT Válka Mohykánů, LT hasiči, LT Vlastějovice, LT Mrzatec. Pro děti, které trávily prázdniny v Dětském domově, připravili program vychovatelé.  Děti si mohly vyzkoušet jízdu na koni, seznámily se s výrobou vánočních ozdob, chodily na výlety. Soutěžily a sportovaly.  Starší děti prožily týden na vodě při splouvání Vltavy.  Skoro všechny děti  si  ověřily své dovednosti při vyjížďkách na kolech v okolí Nové Vsi, ti zdatnější  se projely až na Dářko.

Během prázdnin došlo i k několika novým akutním příjmům na krizová lůžka. Je alarmující, že se rozmáhá nešvar opilých matek, které nejsou schopny postarat se o své děti. Také v stále větší míře krizová lůžka poskytují azyl dětem, které své problémy řeší sebepoškozováním. Jedná se o projev volání o pomoc. 

 

 

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422