Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Návštěva myslivců

Podzimní počasí je sice mnohdy sychravé, ale přesto láká na procházky mezi žlutě zbarvenými stromy. Život v lese proto přijeli dětem přiblížit členové mysliveckého sdružení Strážný vrch- Uhelná Příbram. Přiblížili jim výcvik loveckých psů či stopy jednotlivých zvířat. 

Část prezentace probíhala venku v zámeckém parku.  Zde měly děti možnost shlédnout  ukázku toho, jak probíhá výcvik loveckého psa. Součástí byl i zajímavý výklad pana Běláka, který děti seznámil, jak probíhá počátek výcviku, co pejsek nikdy nesmí udělat a jak náročné jsou zkoušky nejen pro myslivce, ale i pro jejich čtyřnohé pomocníky. Děti měly možnost také si pejska povodit a zjistit, že není tak jednoduché udržet psa u nohy či ho přimět aby poslouchal. Zejména chlapce zaujala ukázka loveckých zbraní, povídání o jejich využití a možnost za bedlivého dohledu, si některou ze zbraní potěžkat v ruce. Mezi jednu z atrakcí, která zaujala všechny, bylo pozorování dalekohledem.

Druhá část probíhala v jídelně. Děti viděly připravenou prezentaci. Seznámily se s lesem, jeho obyvateli, jejich stopami, měly možnost se zeptat na vše, co je zajímá. Na závěr si pro ně myslivci připravili kvíz a hádanky. Odpoledne strávené ve znamení poznávání přírody se všem moc líbilo a doufejme, že bylo i přínosné. Velký dík patří myslivcům, kteří věnovali nedělní odpoledne dětem.

 

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422