Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

 Děti z dětského domova v Nové Vsi pomáhají přírodě

 

S přicházejícím jarem se lidé vydávají stále častěji na procházky a využívají tak teplého počasí. Aby jejich vnímání přírody nebylo ničím narušeno, zúčastnily se i děti z dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře akce čistá Vysočina. Tato akce se konala již pošesté. Zapojují se do ní obce, neziskové organizace, školy i jednotlivci. Závěrem příjemné procházky spojené s užitečnou věcí si děti zahrály několik her na louce.

 

Děti a vychovatelé z dětského domova a zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc ( ZDVOP) se v sobotu 5. dubna vydali pomoci přírodě. Z Nové Vsi u Chotěboře prošly silnicí ke Klouzovům. Překvapilo je, jaké obrovské množství odpadu kolem silnice a v lese posbíraly. Děti se snažily sebrané odpadky třídit, měly k dispozici pytle určené ke sběru plastů a modré pytle určenéna směsný odpad. 

Mezi odpadky se objevilo přední sklo od auta, několik pneumatik a mnoho plastových lahví. Nejkurióznějším objevem se stal vyhozený polštář. Nejmladší šesiletý účastník akce však tento nález vysvětlil slovy, že někdo myslel jen na to, aby zvířátkům v lese nebyla zima.

 

  

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422