Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Ve finále Zdravé pětky jsme se neztratili

Z celkového počtu dvouset týmu se družstvo mladých kuchařek z DD a ZDVOP probojovalo do 46 týmů, které se utkali v semifinále o postup do národního finále v Praze a Olomouci. Sem postoupil za každý kraj a věkovou kategorii tým s nejvyšším počtem hlasů získaných v online hlasování veřejnosti. Tříčlenné týmy předvedly porotě svůj talent přípravou receptu studené kuchyně a své vědomosti dokázaly odpověďmi na tři kvízové otázky ze hry Košík plný rozumu. Výsledná umístění týmů vzešla z bodů obdržených za vaření i za správné odpovědi v kvízu. Porota hodnotila jak složení receptu, tak jeho chuť, ale i celkový nápad a prezentaci výsledku. 

Tým reprezentující Dětský domov byl tvořený Annou a Danou Henzlovými a Milenou Ulmanovou. získal druhé místo v kategorii smíšených týmů z dětských domovů nebo volnočasových zařízení soutěže Coolinaření s Albertem. Moravského finále, které hostilo výstaviště Flory Olomouc, se zúčastnilo 18 týmů ze čtyř moravských krajů a Vysočiny.

Týmy, které skončily na 1. místě, vyhrály profesionální kuchařský kurz ve škole vaření Chefparade a společně s týmy na 2. a 3. místě si odvezly diplom a hmotné ceny. Všechny děti i doprovázející pedagog získali kuchařku Zdravé 5. 


Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422