Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Tanec a zase tanec

První březnové víkendy se nesly v Dětském domově a Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc v Nové vsi u Chotěboře ve sportovním a hlavně tanečním duchu.  V sobotu 7.3.  k nám zavítala  taneční skupina TAOKRA z Chotěboře. Pod vedením ing Zuzany Kramářové působí již šest let a zabývá se orientálním a výrazovým tancem. Šestičlenná skupina vystupuje na různých kulturních a charitativních akcích pro děti i dospělé.

 

    Na úvod si pro děti lektorka připravila informativní přednášku, seznámila nás s historií orientálního tance a jeho různými styly, s kostýmy a speciálním líčením. Následovala názorná ukázka v podobě krátkého vystoupení, po něm děvčata absolvovala lekci základů orientálních tanců a naučila se část sestavy, s kterou tanečnice vystupují.  Odpoledne s vůní orientu sklidilo u dětí velký úspěch, všem se tanec zalíbil a děvčata v něm budou rády pokračovat na příští lekci.

      V neděli 15.3. nás navštívila profesionální lektorka zumby a deep worku Martina Hospodková, která pro holky i kluky připravila pěkně svižnou sportovní hodinku. Děti si zatančily zumbu, zaposilovaly i protáhly unavené svaly. Příští lekci Martina naplánovala venku, těšíme se a doufáme, že nám bude přát počasí a rytmy zumby se již brzy ponesou parkem dětského domova.

 

Napsali o nás
Rychlý kontakt
Dětský domov
Nová Ves u Chotěboře 1
582 73 Nová Ves u Chotěboře
telefon: 569 621 522
fax: 569 626 422