Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Regionální sportovní hry

Za polojasného počasí proběhly dne 25.5.2017 regionální sportovní hry dětí dětských domovů v Humpolci. Sportovní klání v atletice a malé kopané si rozdalo celkem mezi sebou šest dětských domovů a to Počátky, Horní Planá, Senožaty, domácí Humpolec, Boršov a Nová Ves u Chotěboře. Dopoledne se soutěžilo v běžeckých disciplínách 100 m, 800 m, 1500m, vrhu koulí, skoku dalekém a vysokém a v odpoledních hodinách proběhl turnaj v malé kopané. Podle dosažených výsledků byla provedena nominace na celorepublikové sportovní hry dětí DD, které proběhnou na podzim v Praze. Za náš dětský domov bylo vysláno celkem 11 dětí, které se v silné konkurenci neztratily a v běhu chlapců na 100 m obsadil Dominik N první místo s časem 11, 83 sec., dále Kristián K v běhu na 1500m obsadil také první místo časem 5:02,1 min., a Vít M obsadil třetí místo. Ve vrhu koulí dominoval opět Dominik N výkonem 10,28m, a dále ve výšce obsadil druhé místo výkonem 145cm, v běhu na 100m dívek Sandra U obsadila výkonem 14,75 sec. druhé místo a v běhu na 800m výkonem 3:13,6 první místo.

Po odpočinku v odpoledních hodinách se rozehrál turnaj v malé kopané za účasti pěti dětských domovů, naši borci ve složení Zdeněk S, Vít M, Dominik N, Marek K, Kristián K, Alex D, Lukáš H a Anna H v prvním zápase narazili na domácí Humpolec, kterému podlehli jen těsně 1:2, dále porazili Senožaty 1:0, Horní Planou 3:0 a Počátky 5:0. Do konce celého turnaje bylo otevřené první místo, kde v posledním zápase hrál Humpolec s Horní Planou a výhra Horní Plané by zaručovala našemu DD první místo v turnaji. Vše se vyvíjelo velmi slibně, když Humpolec prohrával 1:0 a zbývalo do konce utkání pouhých 6 vteřin a z rohového kopu Humpolec vyrovnal na konečný stav 1:1. Tím bylo jasné, že Humpolec i přesto, že měl dvě remízy v základné době a získal druhé body do tabulky po penaltách obsadí první místo s 10. body, před Novou Vsí u Chotěboře s 9. body, Senožaty, Horní Planou a Počátkami.

Po ukončení byla provedena nominace na celorepublikové sportovní hry do Prahy, kde si to vybraní sportovci rozdají s ostatními dětmi z celé republiky. Za náš dětský domov bude reprezentovat v běhu na 100m Dominik N, na 1500m Kristián K, ve štafetě chlapců 4x100 m bude finišovat Dominik N, dále ve fotbale Vít M, Nejedlý D, Kristián K a Kováč M. Ve stolním tenise bude reprezentovat Anna H a Vít M. Ostatní sportovci jsou nominováni v počtu 2 sportovců z DD Humpolec a 2 sportovců ze Senožat.