Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Prevence proti nehodám – cyklistické závody.

Ve dnech 6.-7. října 2017 za proběhl 5. a tedy poslední sportovní díl DDCUPU  a to 16. ročník Prevencí proti nehodám – cyklistický závod pod patronem Městské policie Praha a Policie ČR. Místo konání bylo,jako loňský rok  v Praze a to v Dolních Počernicích. Do Prahy se letos sjelo celkem 27 dětských domovů z ČR. Děti musely osvědčit své znalosti v dopravních testech, provést bezchybně jízdu křižovatkou, dále jízdu zručnosti na čas a přesnost a také v rychlostním závodě tzv. časovce. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií podle ročníků a to chlapci ročník 2002-2003, kde náš dětský domov reprezentoval Kristián K, který si vedl velmi dobře na dopravních testech, kde udělal pouze jednu chybu, bezchybně provedl jízdu křižovatkou a jízdu zručnosti. V jízdě na čas se malinko opozdil a nasbíral zde 20 trestných bodů, celkově si vedl dobře a ve své kategorii obsadil celkové 5. místo z 23 chlapců. V této nejstarší kategorii mezi děvčaty nás reprezentovala ještě lépe Dagmar N, která také udělala jednu chybu na dopravních testech, průjezd křižovatkou zvládla bezchybně, na jízdě zručností byla o 9 vteřin časem pomalejší než vítězka, ale všechny překážky zvládla bez chyby a v jízdě na čas byla pomalejší jen o pouhých 7. vteřin. Z jedenácti dívek v kategorii obsadila stříbrnou příčku. Mezi chlapci ročník 2004-2005 jsme měli zastoupení v Dominiku N, který dvakrát chyboval v dopravních testech. Křižovatku projel bravurně bez zaváhání, v jízdě zručnosti se opozdil pouze o osm vteřin a v jízdě na čas ztratil na vítěze 11 vteřin. Jeho výkon ho zařadil v kategorii na pěkné 10. místo z 23 chlapců. Poslední zastoupení jsme měli v dívkách ročník 2006 a mladší, kde nás reprezentovala Natálie K, která udělala v dopravních testech 5 chyb, průjezd křižovatkou zvládla s jednou malou chybičkou, v jízdě zručnosti byla velmi dobrá všechny nástrahy zvládla bez chyby, a zpozdila se časem na vítězku o pouhých 6 vteřin, v poslední disciplíně a to jízdě na čas ztratila 25 vteřin. I tak obsadila v kategorii krásné 6.- místo z počtu 16 dívek.

Po ukončení závodu proběhlo vyhodnocení, a to od 27. místa k tomu nejlepšímu dětskému domovu. S velkou netrpělivostí děti čekaly, kdy se bude ozývat jméno našeho dětského domova. (V roce 2016 náš dětský domov obsadil celkové 10. místo v závodě). Po dlouhém čekání se najednou ozvalo místo, které nikdo z nás ani nečekal a to místo 4. a v tom vypuklo velké nadšení a radost, protože děti bojovaly, jak nejlépe uměly, odvedly maximální výkony a tímto výsledkem posunuly náš dětský domov v celkovém hodnocení DDCUPu pro rok 2017 na 3. místo, čímž se nám podařilo obhájit i umístnění z loňského roku.

Celkové pořadí PPN:  1. DD Dlažkovice 57 trestných bodů, 2. DD Cheb a Horní Slavkov  68 trestných bodů, 3. místo DD Čeladná 81 trestných bodů a 4. místo DD Nová Ves u Chotěboře se 136 trestnými body.

Jenom pro zajímavost poslední dětský domov získal 600 trestných bodů.Děti které reprezentovaly náš dětský domov na uvedené soutěži se ještě nikdy nezúčastnily této velmi náročné soutěže a přesto jim patří velký obdiv a poděkování za jejich sportovní nasazení, bojovnost a také zodpovědnost.

Poděkování patří i všem tetám, strejdům za fyzickou přípravu dětí, dalším zaměstnancům za jejich materiální připravenost a vedení DD, které nám umožňuje a podporuje se zúčastňovat po celý rok  nejen sportovních soutěží.