Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře

Cyklistické dovednosti – součást DDcupu

Děti DD Nová Ves u Chotěboře ve složení Anna Henzlová, Karolína Macková, Tomáš Slavík a Vít Macek se v termínu 3.-5.10.2014 zůčastnily již 13. ročníku cyklistického závodu, Prevencí proti nehodám, pořádaným pod záštitou primátora hlavního města Prahy RNDr. Tomáše Hudečka. Jde o cyklistický závod, který se skládá ze dvou částí a to praktické a teoretické. Soutěžící získávají body při rychlostních závodech na kolech, při správném průjezdu křižovatkou, jízdě zručnosti a při dopravních testech. Do Prahy se tentokrát sjelo celkem třicet dětských domovů z ČR a děti od ročníků 1999 a mladší. Jedná se o poslední tedy 5. závod zařazený do DDcup dětských domovů, tedy o nejvšestrannější dětský domov v ČR. V silné konkurenci dětí po sečtení všech bodů z disciplín náš dětský domov obsadil velmi pěkné 4. místo. Vítězem se stal DD z Čeladné, druzí skončili závodníci z Dolního Lánova a třetí místo obsadil tým Horního Slavkova. V jednotlivých kategoriích obsadila Anna Henzlová 3. místo, Tomáš Slavík 6. místo, Karolína Macková 6. místo a Vít Macek 5. místo. Z uvedených našich dětí si nejlépe vedl Vít Macek, který získal nejméně trestných bodů.